Sayfalar

10 Ocak 2017 Salı

Sosyal Medya Üzerinden Firma Bulmak


Sosyal medya, günümüzde iletişim amacıyla sıklıkla kullandığımız portallardır. Ancak günümüzde sadece iletişim olarak mı kullanıyoruz? Gelişen alt yapıları ve sistemleri sayesinde bir çok alanda kullanmaya başladığımız sosyal ağlar aslında hayatımızın büyük bir kısmına yön veriyor, aldığımız bir çok karar üzerinde etkisi bulunan sosyal medyalar bunu nasıl mı başarıyor?
Gelin birlikte sosyal medyanın hayatımızı nasıl etkilediğini inceleyelim. İnsanlar bir ürün yada hizmeti almadan önce mutlaka sosyal medya üzerinden araştırma yaparak firma hakkında geniş bilgiye ulaşmaktadır. Bu konuda en etkili yöntemleri kullanan evden eve nakliyat firmaları verdikleri hizmetleri ve müşteri görüşlerini sosyal medya üzerinde etkili bir şekilde kullanmaktadır. Sosyal medya denildiğinde aklımıza genellik Facebook ve Twitter geliyor olsa da bir başka dünya devi olan Google Plus'da etkileşimin oldukça yoğun olduğu bir platform.
facebook
Günümüzde bu yandaki iconu gördüğümüz her yerde aklımıza gelen ilk şey Facebook ve sosyal medya oluyor. Herkesin birer Facebook hesabı bulunuyor ve bir çok paylaşımlar yapıyoruz. Bu paylaşımlar o kadar etkili oluyor ki bir anda büyük ve yeni akımların oluşması sağlanabiliyor. Özellikle büyük kitlelere, takipçilere sahip profillerin gündeme etki edecek mesajlar yayınlayarak insanlara satın alma isteği uyandırdığını bir çok uzmanlar açıklamış durumda. Bunu fırsat bilen firmalarda sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanarak satışlarını arttırma ve marka bilinirliğini sağlama yolunda büyük çaba sarf ediyor ayrıca müşterilerin yaptığı yorumlarda artık oldukça önemli bir hal almış durumda. Aldığı hizmetten memnun olmayan kişilerin yorumları bir çok yeni müşteriyi etkileyeceği için işletmeler bu gibi kötü ve imaj zedeleyici yorumları mümkün olduğu kadar engellemeye çalışıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder