Sayfalar

17 Ekim 2016 Pazartesi

Asansörlü Taşıma Hizmetinde Hatalı Kullanımların Sonuçları

Günümüzde nakliyat firmalarının işini oldukça kolaylaştıran asansörlü taşıma özellikle büyük şehirlerdeki evden eve nakliyat hizmeti veren şirketlerin sıklıkla kullandığı bir yöntemdir. Ancak asansörlü taşımacılık avantajları olduğu gibi bilinçsiz kullanıldığında oldukça dezavantajı bulunan bir taşıma yöntemi olarak dikkat çekmektedir.

Asansörlü Nakliyat Dezavantajları

yazımızın devamında ise asansörlü taşımacılığın yanlış kullanıldığındaki olumsuz yönlerini belirteceğiz.
Büyük şehirlerde bulunan yüksek binalar nedeni ile asansörlü taşımacılık nakliye firmaları için tercih sebebi olsa da henüz alt yapısı buna hazır olmayan taşıma şirketlerinin hatalı kullanımı sonucu büyük maddi hasarlara neden olabilmektedir. İşte hatalı asansörlü taşımacılıkta oluşabilecek olumsuzluklar.
  • Sağlam ve dayanıklı olmayan alt yapı ve kullanılan güvenliksiz araçlar özellikle asansörle taşınan eşyaların deforme olmasına ve kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.
  • Asansörlü taşımacılık için kullanılan alanın uygun olmaması hem nakliyat hızını düşürür hemde verimli bir sonuç alınamaz.
  • Asansörlü taşıma sırasında kullanılan vinç, halat ve diğer ekipmanlar hatalı bir şekilde kurulursa balon / pencere gibi alanlara ciddi hasarlar verebilir.
  • Bilinçsiz ve yanlış kullanım sonucu çevredeki apartman sakinlerine rahatsızlık verilerek nakliyat firması hakkında olumsuz referanslar doğurur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder