Sayfalar

15 Aralık 2016 Perşembe

Evden Eve Nakliyatta Ekspertiz Hizmeti

Evden Eve Nakliyatta Ekspertiz Hizmeti Ofisten ev ve işyerine kadar bütün taşımacılık işlemlerinde evden eve nakliyat firmaları tarafından ön görüşme sonrasında müşteriye ekspertiz gönderilir. Bu ekspertizler aracılığıyla söz konusu olan eşya ve yükler incelenip taşıma maliyeti belirlenir. Maliyet müşteriye iletildikten sonra uygun görülürse nakliyat işleminin hangi gün yapılacağına karar verilerek sözleşme yapılır.

Ekspertiz Nelere Bakar?

Eşyanın ne kadar yer kaplayacağı ve miktarına bakılarak araçla taşınacak olan yük tonajı hakkında fikir edinilir. Eşyanın hangi ambalaj malzemesiyle kaplanacağına karar verir. Nakliye işlemi için kaç işçi kullanılacağına karar verir. Ayrıca binanın durumuna göre asansörlü taşıma gerekip gerekmediğine karar verir. Tüm bunlara göre nakliyat firmaları sigorta ve taşınma maliyetini çıkartır.

12 Aralık 2016 Pazartesi

Nakliye Firmalarından Fiyat Alma Yöntemleri

Yeni yaşam alanlarımıza kavuşurken gerçekleşen taşınma süreci sıkıcı olduğu kadar yorucu bir işlemdir. Bu yorucu süreci kolay atlatmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Nakliye sürecinde en önemli konulardan birisi taşıma firması bulmaktır. Günümüzde nakliyat hizmeti veren pekçok firma olmasına rağmen hepsi alanında uzman değil. Eşyalarınızın hasar görmemesi ve karşılaşılan sorunlara tatmin edici çözüm üretilmesi açısından profesyonel nakliyat firmaları ile çalışmalısınız.

Ev Taşırken Nelere Dikkat Edilmeli

Çalışacağınız nakliye firmasıyla taşıma sözleşmesi yapmadan çalışmayın. Ayrıca eşyalarınızı taşıyacak olan nakliyat kamyonunun plakasını istemeyi unutmayın. Birçok evden eve nakliyat firması trafik kazaları, yükleme ve indirme işlemlerinde hatalar yapmaktadır. Eşyalarınızın zarar görmesi halinde hakkınızı aramanız için mutlaka nakliyat sigortası yaptırın.