Sayfalar

3 Aralık 2016 Cumartesi

Rakamlarla Evden Eve Nakliyat Fiyatlandırması

Nakliyat işi ile uğraşan her firma fiyatlandırma konusunda farklılık gösterebilir. Bu çoğu zaman firmanın yapacağı kar oranından fedakarlık etmesi kadar yaptığı işin kalitesine de yansımaktadır. Ortalama bir fiyat hesaplaması yapıldığında günümüzde 500 TL ve aşağına şehir içi nakliyat hizmeti vermek neredeyse imkansızdır. Gelin bunu şimdi rakamlarla örneklendirelim; Nakliyat işlemlerinin hızlı bir şekilde yaşandığı İzmir şehrini baz alarak evden eve nakliyat hizmeti vermekte olan firmaların örnek hesaplamasını yapıyoruz. Ev taşıma ihtiyacı olan bir kişi Bornova'dan Buca'ya taşınıyor evi 2+1 şeklinde ve ortalama eşya sayısına sahip. Bu tür bir taşıma işlemi için 4 taşıma elemanı 1 adet de şoför gereklidir. Sadece işçi maliyeti hesaplandığında 4 adet işçiye kişi başı günlük ücreti 70 TL'den 280 TL ödenecektir ayrıca şoför ve araç masrafı(mazot v.b) 120 TL eklendiğinde ortalama 400 TL gider yer almaktadır. Evdeki eşyaların ambalajlanması ve deforme olmaması için korunması için harcanacak malzemelerle birlikte toplamda 450 TL civarında bir gider olacaktır. Bu hizmeti veren kurumsal firmaların ödediği vergi ve personel ek masrafları(sigorta, yemek v.b) maalesef 500 TL'lik bir taşıma ücreti ile karşılanmamaktadır. Ayrıca sağlanacak olan ücretsiz ekspertiz ve eşyaların sigortalanma işlemleri de firmalara ek külfet getirmektedir.

30 Kasım 2016 Çarşamba

En Çok Tercih Edilen Taşımacılık Yöntemi

İlk defa ev taşıyacaksanız pekçok sorunla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Profesyonel bir nakliyat taşıma ve danışma hizmeti alarak eşyalarınızı hasarsız bir şekilde taşıyabilirsiniz. Evden eve nakliyatlarda eşyanın miktarı, işçilik, mesafe, dairenin kaçıncı katta olduğu, paketlenme yöntemi gibi etkenlere bağlı olarak nakliyat fiyatı belirlenmektedir. Bununla beraber taşıma durumunuza göre nakliyat yöntemleri değişmektedir.

Taşımacılık Yöntemleri

Nakliyat firmaları farklı şekillerde taşıma işlemi yapmaktadır. Bunlar için en sık kullanılan yöntemler parsiyel ve parça eşya taşımacılığıdır. Parsiyel nakliye hizmetinde müşterinin mobilya, buzdolabı gibi kısmi eşyaları taşınmaktadır. Parça nakliyat hizmetinde ise tek bir parça taşınmaktadır. Bu sayede daha ekonomik bir taşımacılık yapılmaktadır. Parça eşya taşımacılığı daha çok şehirlerarası nakliyatta tercih edilmektedir.

29 Kasım 2016 Salı

Taşımacılık Hizmeti Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Nakliyat Firmaları Çalışma Şekilleri

Ev, işyeri, malzeme vb. taşıma işlemleri söz konusu olduğunda kişiler ilk olarak eşyalarını güvenli bir şekilde istedikleri yere götürebilecek nakliyat firmaları araştırmaya başlıyor. Günümüzde teknolojiyle beraber taşımacılık hizmeti veren firmalara internet ortamından kolayca ulaşabiliyor ve haklarındaki yorumlar okunarak güvenilirlikleri konusunda bilgi alınabiliyor. Her nakliye firmasının çalışma şekli birbirinden farklı olsa da genel olarak yapılan çalışmalar benzerlik gösteriyor.

28 Kasım 2016 Pazartesi

Nakliyat Taşıma Yöntemleri

Başta büyükşehirler olmak üzere ev, ofis, kurum taşınma işlemlerinde şehiriçi ve şehirlerarası taşımacılık hizmetleri ülke genelinde yaygın olarak kullanılıyor. Ayrıca taşınma hizmeti tamamlandıktan sonra verilecek olan hizmetlerde bir o kadar önemli. Kurumsal nakliyat firmaları ile çalışmak eşyalarınızın hasar görmeden güvenle taşınması açısından önemli. Nakliye firması seçerken sigorta, sözleşme ve güvenlik tedbirleri göz önünde bulundurmanız gerekenler arasında yer alıyor.

Taşımacılık Şekilleri

Taşınacak olan malzeme ve nakliyat firmasına göre çalışma şekilleri değişiklik göstermekle beraber genel olarak profesyonel taşıma hizmeti sunan firmalar benzer yöntemler uygulamaktadır. Evden eve taşımacılık hizmeti alacağınız zaman ön görüşmenin ardından ekspertiz tarafından analiz yapılır ve asansör gerekip gerekmeyeceği belirlenir. Akabinde teklif sunularak kabul edildiğinde kaparo alınarak taşınma işleminin ne zaman yapılacağına karar verilir.